Browar Harpagan – Buzdygan Rozkoszy Jack Daniel’s BA + BONUS

Dobra, pora na coś idealnego na upały 😉 Bo nie wiem, jak Wy, ale ja lubię sobie czasem sięgnąć po coś ciężkiego kalibru w 30 stopniowy ukrop! Czy Buzdygan Rozkoszy w wersji leżakowanej w beczce po Tennessee Whisky w tej sytuacji się sprawdził? Na koniec filmu dorzucam bonusową degustację… a zresztą sami zobaczcie:

Black IPA na ślepo

Zainspirowany przez Bartka Nowaka (Małe Piwko Blog) postanowiłem również podjąć się tematu ślepego testu piwa. Ja wiem, Kopyr robił to już n-razy, ale ja jeszcze nie miałem okazji, w związku z czym wjeżdżam (prawie) cały na biało i pod lupę, ale bez patrzenia na etykiety, biorę pięciu przedstawicieli stylu black IPA z browarów: Harpagan, Za Miastem, Stu Mostów, Trzech Kumpli oraz Ale Browar.

Jest wygrany oraz jedno w sumie niemiłe zaskoczenie. Zresztą zerknijcie sami:

Browar Dwie Wieże i ich RIS z bekonem

Nie wiem jak Was, ale mnie już nie dziwią odjechane dodatki w piwie. Wędzone głowy świńskie, mózg owczy, a nawet prawdziwy, księżycowy rogalit. To wszystko już było. Ciekawi mnie natomiast to, jak te dodatki wpływają na smak i odbiór piwa oraz czy ich dodanie faktycznie ma jakikolwiek sens. Jak będzie zatem w RISie z Dwóch Wież, uwarzonym z ingrediencją bekonu?