Trzech Kumpli – American Beauty (American Blonde Ale)

rzechtrzech_kumpli_american_beauty

Piwo jest dobre na każdą okazję! Chcesz degustować trunek, którego aromat powali Cię na łopatki swoją intensywnością, a smak podbije wszelkie doznania, płynące wraz z potężnym ekstraktem z butelki? Proszę bardzo. Chcesz posiedzieć z kumplami/kumpelami przy kufelku dobrego lagera, bez zbędnej ekscytacji i zwyczajnie pogadać? Bez problemu. Masz ochotę na solidnie ułożone i pełne Ale? Do zrobienia. Ale czy można połączyć to wszystko i usiąść przy szklance świetnie wyważonego piwa, jakie zwyczajnie doskonale się pije bez nadmiernego rozentuzjazmowania? Od wczoraj wiem, że można! Wszystko za sprawą browaru Trzech Kumpli i ich American Beauty.

Ten American Blonde Ale doskonale łączy ze sobą aromat amerykańskich chmieli wraz z delikatnymi fenolami, znanymi z belgijskich blonde’ów. I tak mamy tutaj przyjemne nuty mango, podsypane lekkim goździkiem i przyprawami, a dzięki niskiej zawartości alkoholu jednocześnie dostajemy piwo o niezwykle wysokiej pijalności. Po prostu chce się do niego wracać tak po prostu, bez zbędnej podniety. Nie jest też ono mocno goryczkowe, ale jeśli umieścimy je w kategorii „cassual”, to będzie to zdecydowanym plusem.

Ja mógłbym cały wieczór przesiedzieć przy kilku butelkach American Beauty i nie byłbym nimi zmęczony. Dlatego, pomimo iż jest to trunek nieskomplikowany, daję mu 7/10, bo na pewno będzie on częstym gościem w mojej lodówce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s