WRCLW – Rye RIS (Browar Stu Mostów)

Sa

wrclw

Na browar Stu Mostów trafiłem już jakiś czas temu w zaprzyjaźnionej knajpie w Katowicach. Niestety ich AIPA z logiem Salamandry nie wywarła na mnie pozytywnego wrażenia – w pamięci pozostało tylko jedno słowo: nuda. Niemniej jednak nigdy nie stawiam krzyżyka po pierwszej przygodzie z daną marką. Tak też było i tym razem, więc kiedy próbowałem ich Hoppy Violet Potato Lagera (tak, ponoć faktycznie dodali do tego piwa fioletowych ziemniaków!) liczyłem na nieco lepszy wynik. Niestety ponownie wyszło bardzo przeciętnie, żeby nie powiedzieć… dziwnie. Została więc ostatnia deska ratunku, bo w końcu mawia się, iż do trzech razy sztuka. Walka w trzeciej rundzie przypadła ich RIS’owi, a dokładniej rzecz ujmując – WRCLW Rye RIS.

Od tego gatunku wymagam wiele, a i piwowar który zabiera się za warzenie tego stylu musi mieć sporą wiedzę i kunszt. Czytaj – bardzo łatwo to piwo spartaczyć! I co też kryje się w tej niewielkiej buteleczce z Wrocławia? Niestety niewiele dobrego. Na początku zaatakował mnie wyraźny zapach alkoholu, za którym po chwili można było wyczuć aromat pralin i czekolady. Zabrakło mi tutaj nut kawowych, chociaż nie powiem – praliny wyszły im wybornie. Po pierwszych łykach na pierwszym planie dominują czerwone owoce i gorzka czekolada. Goryczka jest mocno wyczuwalna i bardzo przyjemna. W tym miejscu powinien też pojawić się konkretny, kawowy cios. No właśnie… powinien. Zamiast tego dostajemy jedynie subtelne, ledwo wyczuwalne muśnięcie „małej czarnej”.

Szkoda, bo liczyłem na wiele więcej od ekipy, która bierze się za warzenie tego stylu. Konkluzja? Zamiast dostać konkretny strzał w pysk otrzymujemy bardzo przeciętne piwo, któremu brakuje charakteru, złożoności i intensywności. Niestety, trzecią rundę browar Stu Mostów również położył, otrzymując notę 5/10.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s