Kingpin – Headbanger (Imperial IPA) – pierwsza warka

12804811_1034191176624066_4711659250634432742_n

Bardzo cieszy mnie fakt, że co raz więcej kapel wchodzi w kooperację z polskimi browarami, wypuszczając na rynek piwa, podlane rockową nutą. Razem z moim J. D. Overdrive wypuściliśmy AIPA The Kindest Of Deaths, Behemoth zaatakował kilkoma strzałami we współpracy z Perunem, a niejaki Big Cyc także upatrzył w tym biznesie swoją szansę na promocję. Dla mnie to sytuacja idealna i bardzo fajny pomysł na współ-promocję. Niedawno Tester Gier także wpadł na podobną ideę i razem z browarem Kingpin zdecydowali się uwarzyć Double IPA o mocno brzmiącej nazwie Headbanger. Bazując na dobrych doświadczeniach tego typu kooperacji z ogromną chęcią sięgnąłem po tę butelkę.

I bardzo bym chciał móc w tym miejscu rozpisać się o fantastycznych walorach zapachowych, jak i smakowych tego piwa; o tym jak to kolejny zespół i kolejny browar wspierają zacną ideę wzajemnego wspierania się; o tym, jak fantastycznie mieć kolejne piwo w stylu Double IPA z tęgimi nutami thrash metalu w tle. Bardzo bym chciał, ale nie mogę. Po prostu najzwyczajniej w świecie ktoś dał dupy warząc to piwo (albo trafiłem na zakażoną butelkę?) i strzelił chłopakom z Testera Gier w kolano. W aromacie atakuje nas kwas masłowy. Zapytacie cóż to? Piwowarzy opisują ten zapach jako „chore dziecko”. Mnie niestety kojarzy się on z unoszącym się zapachem wymiocin po solidnej imprezie. Ok, w tle pojawiają się tropiki czy akcenty słodowe. Niestety wszystko rujnuje aromat bełtów i chorych dzieci. W smaku wcale nie jest lepiej. Piwo jest płaskie, z intensywną i kiepską goryczką. Headbanger swojego żywota dokonał w zlewie.

Najwidoczniej z piwem jest jak z muzyką – nie każda płyta nadaje się do słuchania, jak i nie każdy browar jest zdatny do wypicia. Zamiast solidnego, thrashowego łomotu dostałem kiepskie, pijackie serenady po imprezie u cioci na imieninach. Smutno. 2/10

PS

Muza natomiast to już inna sprawa – sprawdźcie chłopaków,  bo warto!

PPS

Druga warka tego piwa, to już inny temat – sprawdźcie sami TUTAJ!

Jedna uwaga do wpisu “Kingpin – Headbanger (Imperial IPA) – pierwsza warka

  1. Pingback: Browar Kingpin – Headbanger (Imperial IPA) – Chmielobrody

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s